Türkçeciyiz biz
>

» Türkçe Alan Bilgisi Kitapları,Alan Bilgisi Kitapları

ABY 2014 Türkçe ÖABT Kitabı

Millî Eğitim Bakanlığı 2013 yılından itibaren öğretmen adayları için KPSS`ye genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sorularının yanı sıra alan bilgisi ve alan eğitimi sorularını da eklemeyi planlamıştır. MEB böylece alanında uzman kişileri atamak yolunda bir adım atmıştır. Bu, öğretmen adaylarımız için yeni ve sıkıcı sorular olarak görülebilir. Ancak, bu durumun uzmanlaşma yolunda iyi bir gelişme olduğu inancındayız.

 

Bu çalışmamızın amacı, yenilenen sınav sistemiyle KPSS`de yer alacak olan alan bilgisi ve alan eğitimi sınavlarına Türkçe öğretmeni adaylarını hazırlamaktır. Kitabımızın yazarları, Türkiye`nin farklı üniversitelerinde görev yapan, alanlarında uzman öğretim üyelerinden oluşmaktadır.

 

Kitapta; ayrıntılı konu anlatımlarına, çözümlü sorulara, konu testlerine ve deneme sınavlarına yer verilmektedir.

Murat Yayınları ÖABT Türkçe Kitabı (2013)

 

Murat yayınlarının 476 sayfalık alan kitabı karşımızda. Sınav içeriğine uygun olarak hazırlanmış ve içinde testler mevcut.

Sınav ÖABT Türkçe Kitabı (2013)

Alan sınavı kesinleşmeden çıkan yayınlardan birisi de Sınav Türkçe ÖABT kitabı. Bu kitap edebiyat konularını barındırmadığı ve konuları üstünkörü geçtiği için pek de beğenilmemiştir. 

 

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Türkçe Konu Anlatımlı 2013
ÖABT (ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ)
İLKÖĞRETİM VE LİSE
ALAN EĞİTİMİ,
ALAN BİLGİSİ KONU ANLATIMLARI
ÇÖZÜMLÜ SORULAR
KONU DEĞERLENDİRME TESTLERİ
ÖABT Türkçe Konu Anlatımlı Yargı Yayınevi 2013

2013 yılının alan sınavı piyasasını kavuran bir kitabı sizlere tanıtıyoruz. Alan sınavı içeriği yayınlandıktan sonra çıkan ve bu alanda oldukça kendini geliştiren Yargı Yayınevi'nin Türkçe Konu Anlatımlı kitabı oldukça özenli hazırlanmıştı. Sınavda çıkan soruları ağırlıklı olarak tutturan Yargı kitabı akademik konularda ise yetersiz kaldı. Yenilenen yüzüyle karşımıza nasıl bir kitap çıkacak merak ediyoruz.

Karacan Türkçe ÖABT Seti (2013)

 

 

 

 2013 yılından itibaren KPSS’ye Türkçe Öğretmeni adayı olarak girecekler için Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri soruları yanında, bir hafta sonra da ÖABT sınavı yapılacaktır.
 
Karacan Yayıncılık olarak adayların özellikle sınav sorularına uyumlu kaynak bulmada çekecekleri sıkıntıya, 5 versiyonla ve Eğitim Fakülteleri Lisans Programları dikkate alınarak hazırlanan yayınlarla çözüm üretilmiştir.
 
50 sorudan oluşacak ÖABT sınavının % 80’i (40 soru) Alan Bilgisi testinden (Dilin Öğrenme Alanları % 20, Dil Bilgisi Öğretimi %16, Kelime Tanıma ve Serveti %14, Anlama Teknik ve Becerileri %20, Metin, Metin Türleri ve Metinle Öğrenme %10) oluşmaktadır.
 
bulunmakta olup setteki her bir yayın Alan Bilgisi testinin içeriğini kapsamaktadır. Dahası (her itimale karşı tedbir olarak) bunun yanında EDEBİYAT bilgisi içerikleri de ilave edilmiştir.
 
Ayrıca;
5. versiyon olarak ALAN EĞİTİMİ TESTLERİ de eklenerek setin içeriği tamamlanmıştır.

 

SINAV İÇERİĞİYLE TAM UYUMLU TÜRKİYE’DE İLK VE TEK YAYIN SETİDİR.
 
Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı Türkçe 5 li Hazırlık Seti Karacan Yayıncılık
1- Konu Anlatımlı
2- Soru Bankası
3- Çek Kopar Yaprak Testler
4- 12 Deneme Sınavı
5- ALAN EĞİTİMİ TESTLERİ