Türkçeciyiz biz
>

» En Çok Okunan Güncel Kitaplar

 

En Çok Okunan Güncel Kitaplar

 


Turkiye’de kitap okumam alışkanlığı az olsada 2012 yılında en çok okunan kitapları bu yazımızda klavye kaleminde geniş yelpazede ele alacağız.Ülkemizde kitap okuma alışkanlığı istatiski verilerde her ne kadar az olsada bence azımsanmayacak derecede kitap okuyan bir kesim bulunmaktadır.Kültürümüzde paylaşma duygusu fazla olduğunuzdan beğenilen ve çok sevilen bir kitap okuyucu tafarından diğer okurlara paylaşılıp okuma istatisiğini bu şekilde zirveye çıkarıyor.Yakın zamanda en çok satan kitaplarverilerine göre değilde en çok okunan kitaplar verileri ele alındığında dünyada zirvede olabailiriz.

Gözlemlediğim kadarı ile bu yıl yine iskender pala od kitabı en çok okunan kitaplar arasında yerine koruyor, ayrıca Debbie Macomber üçlü seriside en çok satan kitaplar arasında yerini koruyor.

 

Yayınlayacağımız 2012 Yılında En Çok Okunan Kitaplar listesinde rakamsal veriler bulunmamasından dolayı sıralamalı bir şekilde kitap tanıtımı yapılmayacaktır.Tahmini olarak en çok satan ilk 10 kitap analizi yapılacaktır.
 

2012 En Çok Okunan Kitaplar Listesi – Yeni ve Güncel – Kitap

2012 en çok okunan kitaplar, 2012 en çok okunan kitapları, 2012 en çok satan kitaplar, 2012 şubat en çok satan kitaplar, 2012 yılının en çok okunan kitapları, ağustos, aralık, dünyada en çok okunan kitaplar, ekim, en çok hangi kitaplar okunuyor, en çok okunan kitaplar, en çok okunan kitaplar 2009 aralık, en çok okunan kitaplar 2011, en çok okunan kitaplar listesi, en çok okunan kitaplar listesi 2009, en çok okunan kitaplar listesi 2010, en çok okunan kitaplar listesi 2011, en çok sevilen kitaplar, eylül, haziran, kasım, mart, mayıs, nisan, ocak, şubat, temmuz, türkiyede en çok okunan kitaplar

 

Sultanı Öldürmek

ahmet ümit sultanı öldürmek En Çok Okunan KitaplarOnline Kitap satışı yapan bütün sitelere baktığımızda listelerinin başında everest yayınlarının yayınlamış olduğu Sultanı Öldürmek kitabı yer almaktadır kitabın yazarı Ahmet Ümit.Kitaptan kısa bir tanıtım;Biri, sizi cinayet işlemekle suçladığında deliller bulur, tanıklar gösterir, bunun bir iftira olduğunu kanıtlamaya çalışırsınız, ama sizi itham eden kişi bizzat kendinizseniz, ne yaparsınız?Ahmet Ümit, kusursuz bir kurguyla ele aldığı bu cinayet-aşk-tarih örgüsünde edebiyat okurlarının gözündeki ayrıcalıklı yerini bir kez daha sağlamlaştır.

Aşka Veda

can dündar aşa veda En Çok Okunan KitaplarDa önce sitemizde tanıtımını yaptığımız can dündarın çıkardığı kitab sitelerindee en çok satan kitaplar arasında yer almaktadır.Can Sanat yayınlarının yayınlamış olduğu Aşka Veda kitabının yazarı Can Dündar.Yazarın kitabından kısa bir alıntı;“Nostaljik bir mazi güzellemesi yapmak istemem,” diyor Can Dündar, zindana dönüşen, koyu bir karanlık olan 70’lerdeki ilişkileri anlattığı yazısında: “Ama aşkın ha babam ertelendiği o kanlı karanlıkta bile, en dayanışmacı ve masum yanları saklıydı insanoğlunun…” “Şimdi bakıyorum da, umursamaz kalabalıklarda metruk bir yalnızlık yaşıyor neslim…”

Od

od En Çok Okunan KitaplarKitap içinde bir bölüm “Ve belki de asıl soru şu; Yunus, ne kadar Bizim Yunus gerçekte? Yazar İskender Pala ‘OD’u yazmasaydı, Molla Kasım’ın dilinden Yunus’u anlatmasaydı, pek çok kişi için ‘Aşkın aldı benden beni/ Bana seni gerek seni’ diyen ozan belki de hep ‘Yunus Emre’ olarak kalacak, ‘Bizim Yunus’ olmayacak, olamayacaktı. Oysa İskender Pala’nın satırlarından sonra Yunus Emre benim için ete kemiğe büründü ve derviş Yunus, ‘dünya kokulu Yunus’ geldi, evimin başköşesine, yüreğimin en derinine oturuverdi.”

Aşkın Gözyaşları 3 Kimya Hatun

aşkın gözyaşları kimya hatun kitabı En Çok Okunan KitaplarSıradan bir kitap olmadığının güzel bir örneği okuyucusu ile canlanıp büyüyen ve yüreğinde ağlamaklı bir sanıcının verdiği mükemmel bir haz.Sinan Yağmur Aşkın Gözyaşları serisinin son kitabı kimya hatun ile okyucusu tarafından büyük bir beğeni aldı.Anlayın beni, anlayın ey aşka sadık kadınlar. Siz Şems’i sadece duydunuz da aşık oldunuz ya benim yerimde olsanız nasıl lime lime ciğerinizin dağlandığını görürdünüz. Ben bir kokusu ile vurgun yedim br de benim kadar Şems’e ayan olsanız ne kıyametler devirirdiniz: “Şems’im neredesin “? diye..

Gözlerini Sımsıkı Kapat

gözlerini sımsıkı kapat En Çok Okunan KitaplarAklından bir sayı tut kitabının yazarından yeni bir kitap ile okyucularının karşısına çıkıyor.Ülkemizde çok satan kitaplar arasında yer alıyor.Washington Post alıntı; “John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip. Yazarın büyük ilgi gören “AKLINDAN BİR SAYI TUT” kitabından sonra beklediğinize değecek.” kitap şuan çok okunanlar listemizde yer almaktadır.

Küçük Mucizeler Dükkanı

küçük mucizeler dükkanı En Çok Okunan KitaplarDebbie Macomber tüm kitapları dünyada 60 milyona yakın satmıştır işte o kitaplardan biride küçük mucizeler dükkanı adlı eseri.”Artık o eski tasasız kız değilim. Yaşadığım her günün değerini biliyorum. Çünkü hayatın ne kadar değerli olduğunu öğrendim…Hiçbir şeyi, özellikle de hayatı hafife almaz oldum. Artık hiçbir günümü boşa geçirmiyorum. Çektiğim acıların bir karşılığı olduğunu öğrendim…” Kitapta kendinizden birşeyler bulabilirsiniz.

Aşk’a Yolculuk

aşka yolculuk En Çok Okunan KitaplarSinan Yağmur’un bir başka kitabı aşka yolculuk, bu kitabında ağırlıklı olarak Veysel Karani işlenmektedir.Bu kitap en çok okunan kitaplar listesinde yerini koruyor.Ey bütün zamanların çıldırtan gözyaşları! Şimdi sağanak sağanak dua. Hilâlin sureti düşüyor suya. Ey aşka hep yalınayak koşanlar. Bakın gökte yıldız yıldız akıyor Esma-ül Hüsna. Bir tek damla şahadet kanıyla tufandır yüreğimiz. Şimdi aşk. Şimdi şahadet vaktidir.Derdin nedir? Derdim ‘Aşk’a Yolculuk’tur. Ya sizin derdiniz ne ki dudağınızda derman kelimesi hiç eksik olmuyor. Öyle bir derdiniz olsun ki bin dermana değişmeyesiniz.

Yabancı

yabancı En Çok Okunan KitaplarAlbert Camusun yazdığı ve ülkemizde Can Sanat Yayınlarının dağıtım yaptığı bir okuyucular tarafından çok okunan ve beğenilen bir kitap oldu.Yabancı, romancı, tiyatro yazarı, düşünür ve politik kuramcı olarak İkinci Dünya Savaşından sonra yalnız Fransada değil tüm dünyada kuşağının sözcüsü ve yol göstericisi yazar Albert Camusnün 1942de yayınlanan ilk ve en çok ses getiren yapıtıdır. Romanda, bir Arabi öldüren ama bu suçtan çok, yalnızca gerçek duygularını dile getirdiği ve toplumun istediği kalıba girmeyi reddettiği için toplum dışına itilen bir “yabancı” aracılığıyla, 20. yüzyıl insanının içine düştüğü yabancılaşma anlatılır.

İskender

elif şafak iskender 209x300 En Çok Okunan KitaplarŞu Hayatta İnsan En Çok Sevdiklerini Acıtır… En Derin Yaralar Ailede Açılır, Kabuk Tutsa Bile Kanar Hikâye, İçten İçe…Aşkı Aramadan Evvel, Düşün Bir, Ya Benden Nasıl Bir Âşık Olur? İnsanın Sevdası Karakterinin Yansımasıdır. Sen Kavgacı İsen, Ha Bire Öfkeli, Aşkı Da Bir Cenk Gibi Yaşarsın. Gönlü Pak Olanın Sevgisi De Saf Olur. Şu Hayatta İnsan En Çok Sevdiklerini Acıtır. En Derin Yaralar Ailede Açılır, Kabuk Tutsa Bile Kanar Hikâye, İçten İçe… Attığımız Her Adım, Yaptığımız Her İşte Kendimizi Yansıtırız. Budur Çözülmesi Gereken Bilmece…

En Çok Okunan Kitaplar

 


2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarına ait en çok okunan kitaplar listemizi daha sonraki tarihlerde blog sayfamızda ziyaretçilerimize paylaşacağız.

 

Dikkat bu liste e-kitap sitelerinin tahmini satış verilerine göre hazırlanmıştır.Hiç bir şekilde kesin doğruluk payı yoktur.

Bir önceki yazımız olan Bahçemde Yeşeren Umutlar başlıklı makalemizde Bahçemde Yeşeren Umutlar ana fikri, Bahçemde Yeşeren Umutlar kitabı ve Bahçemde Yeşeren Umutlar kitap özeti hakkında bilgiler verilmektedir.